hliníkové okna a dveře

fasádní systémy

Fasádní systémy slouží pro vybudování prosklených fasád budov jako jsou: banky, hotely, úřady, kancelářské budovy, autosalony, sportovní haly apod. Jsou také používány pro vytváření různých prostorových konstrukcí a střešních prosklení, jejichž úkolem je dodatečně osvětlit interiéry a vytvořit vhodné klima a komfort pro uživatele. Jsou ideálním nástrojem pro formování moderní architektury a pro realizaci odvážných vizí designérů.

Nejrůznorodější fasádní řešení jsou založena na systému stěn sloupek-příčka MB-SR50. Jejich výběr závisí nejen na požadavcích na tepelnou izolaci konstrukce, ale také na estetických požadavcích. Systém MB-SR50 umožňuje provést konstrukce s různým vzhledem: kromě standardní verze jsou zde také dostupny varianty jako tzv. svislé nebo vodorovné dělení MB-SR50PL, „polostrukturální” fasáda MB-SR50 EFEKT, varianta „Industrial” nebo systém příložkové fasády MB-SR50A, který je určen pro použití na nosné konstrukci z dřeva nebo ocelových profilů.

Pokud jde o otevíravé prvky v konstrukci MB-SR50 můžeme vybrat mnoho řešení jak dveří, tak i oken, včetně ven otevíravých oken, a také velmi estetická a funkční střešní okna. Systém sloupek-příčka je také základem bezpečnostních konstrukcí, umožňuje používat nové, individuálně zpracované profily příček nebo sloupků.

Nabízíme také systémy strukturálního prosklení MB-SG50 a polostrukturálního prosklení MB-SG50 SEMI, určené pro fasády přidající budovám prestiž a reprezentativní charakter. Samostatnou skupinou jsou individuální objektová řešení – systémy navržené podle přísných kriterií ve spolupráci s projektanty budov. Tyto systémy mají splňovat atypické, specifické pro daný projekt požadavky na estetiku a technické parametry.

MB-TT50:

Energetická účinnost celé budovy do značné míry závisí na tepelné izolaci fasády.

Systém MB-TT50 je schopny splnit v tomto ohledu očekávání architektů a investorů nejmodernějších budov.

V systému byl použit nový přístup ke konstrukci hliníkových profilů a příslušenství odpovídajících za těsnost a tepelnou izolaci spojů, díky čemuž zajišťuje fasáda vysokou úroveň ochrany budovy proti ztrátě tepelné energie. Systém MB-TT50 umožňuje budovat krycí nebo vyplňovací stěny, přístřešky a prostorové konstrukce.

Poskytuje široké možnosti výstavby, může být také použit jako základ pro protipožární a bezpečnostní řešení. Nabízí velký výběr otevíravých prvků: různého typu okna a dveře, včetně střešních oken, okna integrovaná do fasády, a také vyklápěcí a paralelně posuvná okna.

MB-SR50N HI+:

Systém MB-SR50N HI + je určen pro výstavbu a provedení lehkých krycích stěn závěsného typu a vyplňovacích stěn, a také střech, světlíků a jiných prostorových konstrukcí.

Za účelem dosažení optimální tepelné a akustické izolace a usnadnění montáže fasády se v systému MB-SR50N HI + používá izolátor z PE materiálu, který zajišťuje velmi dobrou tepelnou izolaci. Tento systém umožňuje vytvořit fasády s viditelným úzkým dělením při současném zajištění odolnosti a pevnosti konstrukce.

Díky bohaté nabídce profilů mohou architekti a projektanty realizovat i ty odvážné vize s použitím hliníkových konstrukcí.

MB-SR 50 HI:

Systém stěny sloupek-příčka se zvýšenou tepelnou izolací, získanou díky použití PE izolátorů, vyznačující se nízkým součinitelem prostupu tepla a velmi dobrými izolačními parametry.

Na základě systému MB-SR 50 HI se vyrábějí vnitřní a venkovní konstrukce, všechny druhy lehkých krycích stěn, velká prosklení, ploché konstrukce, a také prostorové struktury jako: rotundy, zimní zahrady, předsíně, verandy, světlíky, přístřešky apod. Systém umožňuje získat různé varianty vnějšího vzhledu, např. vodorovné nebo svislé dělení či polostrukturální variantu.

Lze také použit tento systém na dřevěné nebo ocelové konstrukce.

MB-SE75:

Systém krycí stěny z MB-SE75 je určen pro individuální řešení v budovách, v nichž je základním požadavkem rychlá montáž fasády a nepoužívání vnějších lešení během výstavby.

Charakteristické vlastnosti tohoto systému: moderní vzhled fasády, velmi dobré technické parametry a výrobní technologie umožňující dosáhnout vysokou přesnost provedení a vysokou kvalitu výrobku.