stolarka aluminiowa

systemy fasadowe

Systemy fasadowe służą konstruowaniu przeszklonych elewacji budynków takich jak: banki, hotele, urzędy, biurowce, salony samochodowe, hale sportowe itp. Używane są także do wykonywania wielu konstrukcji przestrzennych i przeszkleń dachowych, których zadaniem jest odpowiednie doświetlenie wnętrz budynków i stworzenie w nich odpowiedniego klimatu i komfortu dla użytkowników. Stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów.

Najbardziej różnorodne rozwiązania fasad oparte są na systemie ściany słupowo-ryglowej MB-SR50. Ich wybór opiera się nie tylko na wymaganiach dotyczących izolacji termicznej konstrukcji, ale także na oczekiwaniach co do estetyki obiektu. System MB-SR50 pozwala na wykonywanie konstrukcji o różnym wyglądzie: oprócz podstawowej wersji dostępne są w jego zakresie takie odmiany, jak tzw. pionowa lub pozioma linia MB-SR50PL, fasada „pólstrukturalna” MB-SR50 EFEKT, wersja „Industrial” bądź system nakładkowy MB-SR50A, służący do stosowania na nośnej konstrukcji wykonanej z drewna lub profili stalowych.

W zakresie elementów otwieranych w konstrukcji MB-SR50 mamy do wyboru szereg rozwiązań zarówno drzwi, jak i okien, w tym m.in. okna odchylne na zewnątrz a także bardzo estetyczne i funkcjonalne okna połaciowe (dachowe). System słupowo-ryglowy jest także bazą do konstrukcji antywłamaniowych, umożliwia też uruchamianie nowych, indywidualnie opracowanych kształtowników listew lub słupów.

Nasza oferta zawiera również systemy szklenia strukturalnego: MB-SG50 i semistrukturalnego MB-SG50 SEMI, służące do budowy fasad dodających budynkom prestiżu i reprezentacyjnego charakteru. Osobną grupę stanowią natomiast indywidualne rozwiązania obiektowe, czyli systemy opracowywane według ściśle określonych kryteriów we współpracy z projektantami budynków. Systemy te z założenia mają spełniać nietypowe, specyficzne dla danego projektu wymagania co do estetyki i parametrów technicznych.

MB-TT50:

Energooszczędność całego budynku zależy w znacznej mierze od izolacyjności termicznej jego fasady.

System MB-TT50 jest w stanie sprostać pod tym względem oczekiwaniom architektów i inwestorów najbardziej nowoczesnych obiektów.

Zostało w nim zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń dzięki temu fasada zapewnia wysoki poziom ochrony budynku przed utratą energii cieplnej. System MB-TT50 pozwala na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych.

Daje szerokie możliwości kształtowania zabudowy, jest też przewidziany jako podstawa rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych. Oferuje duży wybór elementów otwieranych w fasadzie: różnego typu okna i drzwi, w tym okna połaciowe, okna zintegrowane z fasadą, a także okna odchylne i otwierane równolegle.

MB-SR50N HI+:

System MB-SR50N HI + przeznaczony jest do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych.

W celu osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej, akustycznej oraz ułatwienia montażu fasady w systemie MB-SR50N HI + zastosowano izolator z materiału PE, który daje bardzo dobrą izolacyjność termiczną. System ten pozwala budować fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Dzięki bogatej ofercie profili, architekci i projektanci mogą realizować nawet najbardziej śmiałe pomysły w zakresie konstrukcji aluminiowych.

MB-SR 50 HI:

System ścian słupowo-ryglowych o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej, uzyskanych dzięki zastosowanych izolatorach PE, charakteryzujący się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła i bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. W oparciu o system MB-SR 50 HI

Wykonuje się zabudowy wewnętrzne i zewnętrzne, wszelkiego rodzaju lekkie ściany osłonowe, duże przeszklenia, płaszczyzny, a także struktury przestrzenne takie jak: rotundy, ogrody zimowe, wiatrołapy, werandy, świetliki, daszki itp. Fasad umożliwia uzyskanie różnych wersji wyglądu zewnętrznego m.in. poziomej lub pionowej linii a także wersji półstrukturalnej.

Można również stosować ten system nakładkowo na konstrukcję drewnianą lub stalową.

MB-SE75:

System ściany osłonowej elementowej MB-SE75 przeznaczony jest do indywidualnych realizacji obiektowych, w których do podstawowych wymogów należy szybki montaż fasady oraz eliminacja rusztowań zewnętrznych podczas budowy.

Cechami charakterystycznymi tego systemu są: nowoczesny wygląd elewacji, bardzo dobre parametry techniczne oraz technologia produkcji zapewniająca uzyskanie dużej dokładności i wykonania i wysokiej jakości produktu.